ciemny

RPi Pico odpaliło najnowszą Zeldę na Nintendo 64!

Konrad Beckmann wykorzystuje Raspberry Pi Pico do komunikacji z Nintendo 64 poprzez port kartridża.
Raspberry Pi Pico
4 wersje PCB Raspberry Pi Pico (foto: raspberrypi.org)

Konrad Beckmann, entuzjasta technologiczny, postanowił zastosować mikrokontroler Raspberry Pi Pico w celu połączenia z konsolą Nintendo 64. Projekt miał na celu stworzenie interfejsu pomiędzy tymi dwiema platformami, korzystając w tym celu z portu kartridża konsoli.

Raspberry Pi Pico stanowi niewielki układ zaprojektowany przez Raspberry Pi Foundation, który może być wykorzystany w różnorodnych projektach – zarówno przez hobbystów, jak i profesjonalistów. Dzięki temu było ono idealnym wyborem dla Beckmanna, który chciał połączyć klasyczne i nowoczesne technologie.

W swoim projekcie Beckmann postanowił wykorzystać Raspberry Pi Pico do komunikacji z Nintendo 64 za pomocą portu kartridża. Użycie tego portu pozwala na wczytywanie danych z różnych nośników, co daje szerokie możliwość integracji przeróżnego oprogramowania z konsolą. Dzięki czemu użytkownik może korzystać z nowoczesnych aplikacji. Warto tu zaznaczyć, że takie połączenie umożliwiło uruchomienie najnowszej części The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, na konsoli, której premiera miała miejsce ponad 25 lat temu!

Nintendo 64 z Raspberry Pi Pico w miejscu kartridża
Nintendo 64 z Raspberry Pi Pico w miejscu kartridża (foto: Konrad Beckmann)

To nie pierwszy projekt, w którym Raspberry Pi Pico służy do połączenia ze starszymi konsolami. Wcześniej, mikrokontroler łączono na przykład z konsolą Atari. Jest to potwierdzenie wszechstronnego zastosowania tej platformy, która umożliwia tworzenie nieskończonej ilości interesujących projektów, również tych, łączących różne generacje sprzętu.

Konrad Beckmann z powodzeniem wykorzystał Raspberry Pi Pico w celu połączenia z konsolą Nintendo 64. Jest to świetny przykład na łączenie klasycznych i nowoczesnych technologii, aby spróbować stworzyć coś całkowicie nowego. Prosta i niewielka konstrukcja Raspberry Pi Pico sprawia, że mikrokontrolery te coraz częściej trafiają do rąk pasjonatów, którzy poszukują dla nich nowych, kreatywnych zastosowań.

Źródło: www.tomshardware.com

Poprzedni wpis
APC SMX 1000I płyta główna

Rodzaje zasilaczy UPS

Następny wpis
Arm Neoverse N1 SoC

Nowy indyjski superkomputer w architekturze ARM

Powiązane wpisy