ciemny

Projekt 3D dowolnego mocowania na szynę DIN TH35

Korzystając w udostępnionego wideo poradnika, będzie można wykonać praktycznie dowolne mocowanie na szynę DIN TH35 używając druku 3D, bez jakiejkolwiek znajomości projektowania 3D. Przygotowany został projekt, który jest parametryczny i wystarczy, że uzupełnione zostaną tylko dane, takie jak np. rozstaw otworów mocujących i model gotowy do druku utworzy się w sposób automatyczny.

Wymagane elementy

Aby utworzyć tego typu mocowanie będzie potrzebny dostęp do wymienionych poniżej elementów:

  • Drukarka 3D
  • Komputer PC z systemem Windows/Mac/Linux
  • Śruby i nakrętki do mocowania wydrukowanych części (standardowo śruba M2,5 z łbem stożkowym o długości min. 6 mm)
  • Wkręty mocujące elementy (np. PCB, Raspberry Pi, Arduino itp.) do uchwytu (standardowo wkręty 2 mm o długości min. 6 mm)
Poradnik dotyczący budowy uchwytu na szynę din dla dowolnego elementu | youtube.com/IoTpl

Oprogramowanie

Aby edytować projekt należy posłużyć się oprogramowaniem do modelowania 3D FreeCAD. Jak sama nazwa wskazuje, jest on darmowy. Dostępny jest on również w języku polskim i kompatybilny jest z platformami Windows, Mac i Linux. Można go pobrać bezpośrednio ze strony producenta.

Pliki projektowe

Poniżej udostępnione zostają pliki projektowe w formacie .FCStd, które należy edytować w programie FreeCAD. Jest to wersja mocowania symetrycznego (tj. takiego, gdzie mocowania po prawej strony od bazy są odbiciem lustrzanych tych z lewej jej strony). W kolejnym poradniku zostaną udostępnione również pliki edytowalne z projektem mocowania niesymetrycznego.

Poprzedni wpis
Płytka Invector Labs Challenger RP2040 LoRa

Challenger RP2040 czyli połączenie Raspberry Pi z radiem LoRa

Następny wpis

MicroPython oficjalnie zostaje częścią ekosystemu Arduino

Powiązane wpisy